Teknoloji artık hayatımızın her alanında bizi kuşatmış durumda. Özellikle de telefon. Öyle ki telefonumuz olmadan birkaç saat bile geçiremiyoruz. Haberleri, gündemi ve sosyal hayatı telefonumuzdan takip eder olduk. Böyle olunca da telefonun batarya ömrü kısalıyor. Ancak endişelenmeyin telefonunuzun batarya ömrünü uzatacak ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.


1- Telefonunuzun Şarjı Tamamen Doluyken Telefonunuzu Şarjda Takılı Bırakmayın.

Telefonunuzun şarjı tamamen dolu iken telefonunuzu şarjdan çıkarın. Çıkarmadığınız durumda elektrik akımından dolayı gerilim artar bu da bataryanın ömrünü kötü etkiler. Özellikle bu durum gece yatarken telefonunuzu şarja takarak uyduğunuz zaman gerçekleşir. Bu nedenle telefonunuzu gece yatarken şarj etmiyor olmanız uzun vade de telefonunuzun batarya ömrünü artıracaktır


2- Telefonunuzun Şarjı %100 Olması Gerekmez.

Telefonunuzun şarjının %100 olması bilinenin aksine iyi bir durum değildir. Telefonunuzun bataryası tamamen dolu olduğunda size çok uzun bir kullanım ömrü sunmayacaktır. Dolayısı ile telefonunuzun bataryasının doluluk oranı %100 değil de %85-90 olması hem sizin işlerinizi yapmanıza yeterli olacak hem de batarya ömrünü artıracaktır.


3- Bulduğunuz Her Fırsatta Telefonunuzu Şarj Edin.

Telefonunuzu oyun oynarken, mesaj yazarken veya herhangi bir şekilde kullanırken şarja takabilirsiniz.  Telefonunuzun şarjını tamamen doldurmaktansa böyle yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu durumda telefonunuzun şarj kontrolü sizde olacaktır.


4- Telefonunuzun Aşırı Isınmasını Önleyin.

Telefon bataryaları ısıya karşı aşırı duyarlıdır. Bataryanın aşırı ısınması hem bataryanın ömrünü kısaltır hem de telefonunuzun yavaşlamasına neden olur. Bu nedenle telefonunuza güneş gelen yerde telefonunuzu şarj etmeyin. Ya da telefonunuza kılıf takıyorsanız şarj esnasında kılıfı çıkarın.


Bu işlemleri yapmanız halinde hala telefonunuzda batarya sorunu yaşıyorsanız. Telefonunuzun bataryasında sorun olma ihtimali çok yüksektir. Güçlendirilmiş telefon bataryalarımız ile telefonunuzu güzel günlerine tekrar çevirebilirsiniz. Bataryalarımızı almak için https://www.tahtakaleden.com/batarya-pil bu linkten hemen satın alabilirsiniz.